Can I Be Frank? – Bufo Alvarius Movie

This Saturuday Night April 28th in the Masonic Lodge in Dublin, there is a screening of Bufo Alvarius – The Underground Secret which is a documentary about one of the most powerful alternative medicines in the world. You might remember Homer Simpson licking a toad…. well this is about that toad. I chat with Pamela Page who is promoting the event in Ireland and briefly about her own experience with the substance.

Přečíst článek

100+1 / Kouření psychedelického slizu americké ropuchy úspěšně zahání deprese

Vědci nedávno zjistili, že halucinogenní sliz této ropuchy je výjimečně účinný nejen proti predátorům, ale také proti nepříjemným depresím a úzkostem. Když se sliz ropuchy coloradské usuší a vykouří, přivodí konzumetovi krátký psychedelický zážitek a také na další dobu ovlivní jeho psychiku. Zní to trochu bizarně, ale experimenty se 42 dobrovolníky potvrdily, že vykouření slizu ropuchy představuje velice rychlou a extrémně účinnou léčbu akutního stavu hluboké deprese. Tento příznivý účinek ropušího slizu přetrvává až 4 týdny.

Přečíst článek

Flowee – Filip Záruba: Psychedelika dokážou lidi zbavit závislostí, nenávisti a agrese

Spousta antropologů a vědců si ale myslí, že to je naprosto přirozená cesta, že šamanismus a psychedelika sehrála velkou roli v naší dávné i nedávné historii. Náznaky o používání psychedelik najdeme na těch nejstarších jeskynních malbách a petroglyfech. Šamanismus se svou kombinací zpěvu, tance, rytmu a vizuálních vjemů stál možná u počátků zrodu kultury a umění. Když k tomu přidáme šamanovu schopnost léčit a řešit všemožné problémy lidí, určitě to byl ten nejváženější člověk dávných kmenových kultur a první profese vůbec. Badatelé na poli psychedelik Dennis a Terrence McKenna tvrdí, že psychedelická zkušenost je možná dokonce zodpovědná za vznik jazyka a abstraktního myšlení.

Přečíst článek

novinyanovinky.cz – Václav Dejčmar — muž, který se nebojí experimentovat

Přírodní psychedelika se v různých šamanských praxích odpradávna používala hlavně k léčení neduhů těla i mysli. Avšak mohou být i účinným nástrojem sebezkoumání, pokud toužíte po rozšíření záběru vnímaného a uvolnění stavidel kreativity. Existuje věta jednoho středověkého mystika: „Kdo zemře, než zemře, nezemře, když zemře.“ To je víceméně esence všech silných psychedelických zážitků. Řekl bych, že vykazují velkou podobnost s procesem smrti, protože je spojuje mimo jiné zkušenost rozpouštění ega, ztráty lidské identity a transformace vědomí.

Přečíst článek

psychedelicadventure.net – Bufo Alvarius : The Underground Secret : A Movie Ride with The Psychedelic Toad of Light

The film has received many film festival awards worldwide and after receiving the latest award in USA a scientist researching Yopo, Bufo and 5-MeO-DMT – Joseph Peter Barsuglia – has written: „It’s a new paradigm when documentaries about Schedule 1 psychedelic drugs receive film awards for being “The Best Religious / Spiritual Feature.“

Přečíst článek

Český rozhlas – Psychonauti, meditace, drogy i rituály – dokuseriál Na cestě o patrání po vlastním Já

V roce 2018 přišel jeden důležitý impulz. Dokumentární film Bufo Alvarius – The Underground Secret od Filipa Záruby. Film, který zachycuje zkušenosti s nejsilnějším přírodním psychedelikem, tryptaminem 5-MeO-DMT a se žábou Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Měl jsem nějaké psychedelické zkušenosti z rituálních šamanských obřadů a začal jsem tento fenomén zkoumat. U České psychedelické společnosti, religionistů, zkoumat fenomén meditace u předních lékařů, kteří se zabývají biochemií a patofyziologií mozku na Karlově Univerzitě. Komplexně.

Přečíst článek

Filmový přehled

Neméně důležité jsou osobní příběhy předních českých odborníků na halucinogeny (Stanislav Grof, Michael Vančura, Pavel Bém), kteří všeobecné nadšení vyvažují pokornější rétorikou, zmiňují úctu k „zázračné látce“ ale i možná rizika a kontraindikace. Vlastní zážitky však i oni staví na vrchol svých rozsáhlých zkušeností a do interoborového výzkumu vlivu 5-MeO-DMT na lidské vědomí vkládají velké naděje

Přečíst článek

Visual Artists Ireland – Bufo Alvarius: The Underground Secret | Screening at Freemason Lodge, Dublin

The global movement of visionary artists depicting their experience of expanded consciousness is growing rapidly, and the movie is a stunning example. Being screened for the first time in western Europe in the gorgeous Grand Hall of The Freemason Lodge with exceptional acoustics for the beautiful sound track, this is a one off event. Following the footsteps of Alison & Alex Gray, who attended the premier in Prague the film makers created a visionary movie Bufo Alvarius - The Underground Secret.

Přečíst článek

HN Ego – Z čeho nás vyléčí žába úsvitu? Vědci zkoumají využití jedu ropuchy coloradské umožňující mystické zážitky a „kvantový skok“ do vesmíru

Využití jedu ropuchy coloradské k léčebným účelům je pro české i světové vědce nové téma. Se zájmem proto hledí na počátky výzkumu přírodní látky, která lidem zprostředkovává mimořádně silný mystický zážitek.

Přečíst článek

Český rozhlas Plus – Den podle Petra Šimůnka – Václav Dejčmar

„Dnešní svět je strašně separovaný. Je velmi těžké najít k sobě společnou cestu. Myslím si, že právě látky jako Bufo Alvarius, ta nesmírně silná zkušenost, která se nedá okecat, je něco, co by nám možná v budoucnosti ukázalo, že toho máme jako lidské bytosti více společného než rozdílného.“ Václav Dejčmar, dramaturg a producent našeho filmu, byl v pátek hostem pořadu „Den podle Petra Šimůnka“ na Český rozhlas Plus. Celý rozhovor se teď můžete poslechnout ze záznamu (od 21.50)

Přečíst článek