Radio 1 – Zátiší – diskuze o filmu, šamanismu a psychedelických látkách

Mgr. Čestmír Vejmola /Národní ústav duševního zdraví - Experimentální Neurobiologie/ a psychonaut Slávek Zemánek v diskuzi o našem filmu, šamanismu a psychedelických látkách obecně.

Přečíst článek

Bufo Alvarius: Mohou vám psychedelika z žáby změnit život?

Dokumentární film „Bufo Alvarius – The underground secret“ o nejsilnějším známém psychedeliku 5-MEO-DMT byl skutečně silným zážitkem. Originální byl jak samotný audiovizuální obsah, tak následující diskuze s tvůrci filmu, kteří do jednoho měli s touto látkou osobní zkušenost.

Přečíst článek

Režisér Filip Záruba: Po zkušenosti s Bufo Alvarius nevěřím, ale vím

Představte si, že celý život hledáte, čtete, meditujete, cvičíte, věříte... Pak si potáhnete z dýmky s pár miligramy látky, kterou se ta žába brání proti predátorům a najednou během patnácti minut zažijete něco, díky čemu přestanete pouze věřit - začnete vědět. Zjistíte, že všechna ta moudra, o kterých mluví slavní mudrci a mystici, jsou pravda.

Přečíst článek

Žába, s níž se dá skočit do vesmíru. Češi vyzkoušeli šamanský rituál s nejsilnějším přírodním psychedelikem

Nejsilnější přírodní psychedelikum na světě pochází z drobného obojživelníka žijícího v sonorské poušti. Čeští dokumentaristé v novém filmu přibližují, kam dokáže posunout hranice lidského vědomí.

Přečíst článek

Neexistovalo žádné já, jen bytí, říká Sub.d.visionz o dobrodružství s Bufo Alvarius

Stojíme na dějinné křižovatce a máme v podstatě dvě volby – buď budeme pokračovat i nadále v tom, co děláme a zničíme sebe i tuto planetu, anebo se změníme a přetvoříme náš svět v krásné místo pro život. Vnější svět je jen odrazem stavu naší mysli. Změníme-li svou mysl, změníme svět. A nic nemění myšlení lidí tak rychle a účinně jako právě psychedelika.

Přečíst článek

Jak cestovat za hranice reality

Ropucha coloradská, která žije většinu roku pod zemí sonorské pouště. Nahoru vylézá jen v noci během období dešťů. Jak se zjistilo, že právě sekret z její kůže obsahuje nejsilnější známé psychedelikum na světě, zůstává záhadou. Domorodci jej ale údajně jako přírodní medicínu užívali po staletí.

Přečíst článek

Bufo Alvarius: První film o žábě, která vám dokáže změnit život

Když se rozhodne natočit film skupinka lidí, kteří se věnují šamanismu, mystice nebo psychedelii, můžete očekávat netradiční zážitek. Možná dokonce takový, který vás přivede blíž k vlastnímu lidství, nebo dokonce božství. Bufo Alvarius - The Underground Secret (2017) je výpravou za mexickou ropuchou, jejíž látky prý dokáží navodit takové stavy. Mějte se na pozoru.

Přečíst článek

Do Prahy přijíždí elita spojená s filmy, které mohou změnit váš život

Stanislav Grof se též objeví v dokumentárním filmu Bufo Alvarius (2017), který letošní Transpersonální konferenci ve čtvrtek 28. září večer zahájí. Snímek přinese radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Původní záměr tvůrců natočit dokumentární reportáž vygradoval do intenzivní filmové meditace o povaze vědomí a bytí.

Přečíst článek

Film o žábě Bufo Alvarius aneb Je celkový stav lidské civilizace nadále udržitelný?

Celkový stav lidské civilizace a jejího fungování na Zemi není prý nadále udržitelný. Vycházíme-li z dat o současném stavu planety, naší společnosti a moderního člověka, zjišťujeme, že se opět nacházíme v krizi. To je jedno ze základních témat světové konference ITC - International Transpersonal Conference, která se uskuteční koncem tohoto týdne v Praze.

Přečíst článek