Lucid Planet Radio with Dr. Kelly: The Psychedelic Revolution: Bufo-Alvarius, the Underground Secret feat. Filip Zaruba

Today, Dr. Kelly interviews Filip Zaruba, director of Bufo Alvarius: The Underground Secret. We discuss 5-MEO-DMT, considered one of the strongest and most intense psychedelics ever discovered. We discuss Filip’s experiences with the medicine, the making of the documentary and its impacts, as well as its implication for its healing potentials and future research.

Přečíst článek

Psychedelic Adventure – Bufo Alvarius : The Underground Secret : A Movie Ride with The Psychedelic Toad of Light

The film has received many film festival awards worldwide and after receiving the latest award in USA a scientist researching Yopo, Bufo and 5-MeO-DMT – Joseph Peter Barsuglia – has written: „It’s a new paradigm when documentaries about Schedule 1 psychedelic drugs receive film awards for being “The Best Religious / Spiritual Feature.“ This is the case of 5-MeO-DMT, the natural plant-based tryptamine that you make in your brain called, ‘the God molecule’. Nature is sacred and it is a sacrilege to deem anything in nature as illegal that can bring healing. The Creator does not make mistakes. The earth is our pharmacy and all beings should have inalienable rights to utilize nature to heal ourselves.”

Přečíst článek

DMT Times – An Interview with Filip Zaruba, Director of ‚Bufo Alvarius – The Underground Secret‘ Movie

As Stanislav Grof says in our movie: Transpersonal experiences awake in us a true spirituality that is universal, not connected to any particular religion. We are deprived of aggression and hatred, of various prejudices including the sexual, racial, or national.

We discover how all is connected in unity, we get a sense of global citizenship and a firm belonging to nature. This is associated with increased sensitivity to environmental issues. I think that all people should express in their lives what they fundamentally believe in. And this – what they essentially believe in – changes very much after the Bufo experience.

Přečíst článek

Can I Be Frank? – Bufo Alvarius Movie

This Saturuday Night April 28th in the Masonic Lodge in Dublin, there is a screening of Bufo Alvarius – The Underground Secret which is a documentary about one of the most powerful alternative medicines in the world. You might remember Homer Simpson licking a toad…. well this is about that toad. I chat with Pamela Page who is promoting the event in Ireland and briefly about her own experience with the substance.

Přečíst článek

100+1 / Kouření psychedelického slizu americké ropuchy úspěšně zahání deprese

Vědci nedávno zjistili, že halucinogenní sliz této ropuchy je výjimečně účinný nejen proti predátorům, ale také proti nepříjemným depresím a úzkostem. Když se sliz ropuchy coloradské usuší a vykouří, přivodí konzumetovi krátký psychedelický zážitek a také na další dobu ovlivní jeho psychiku. Zní to trochu bizarně, ale experimenty se 42 dobrovolníky potvrdily, že vykouření slizu ropuchy představuje velice rychlou a extrémně účinnou léčbu akutního stavu hluboké deprese. Tento příznivý účinek ropušího slizu přetrvává až 4 týdny.

Přečíst článek

Flowee – Filip Záruba: Psychedelika dokážou lidi zbavit závislostí, nenávisti a agrese

Spousta antropologů a vědců si ale myslí, že to je naprosto přirozená cesta, že šamanismus a psychedelika sehrála velkou roli v naší dávné i nedávné historii. Náznaky o používání psychedelik najdeme na těch nejstarších jeskynních malbách a petroglyfech. Šamanismus se svou kombinací zpěvu, tance, rytmu a vizuálních vjemů stál možná u počátků zrodu kultury a umění. Když k tomu přidáme šamanovu schopnost léčit a řešit všemožné problémy lidí, určitě to byl ten nejváženější člověk dávných kmenových kultur a první profese vůbec. Badatelé na poli psychedelik Dennis a Terrence McKenna tvrdí, že psychedelická zkušenost je možná dokonce zodpovědná za vznik jazyka a abstraktního myšlení.

Přečíst článek

novinyanovinky.cz – Václav Dejčmar — muž, který se nebojí experimentovat

Přírodní psychedelika se v různých šamanských praxích odpradávna používala hlavně k léčení neduhů těla i mysli. Avšak mohou být i účinným nástrojem sebezkoumání, pokud toužíte po rozšíření záběru vnímaného a uvolnění stavidel kreativity. Existuje věta jednoho středověkého mystika: „Kdo zemře, než zemře, nezemře, když zemře.“ To je víceméně esence všech silných psychedelických zážitků. Řekl bych, že vykazují velkou podobnost s procesem smrti, protože je spojuje mimo jiné zkušenost rozpouštění ega, ztráty lidské identity a transformace vědomí.

Přečíst článek

psychedelicadventure.net – Bufo Alvarius : The Underground Secret : A Movie Ride with The Psychedelic Toad of Light

The film has received many film festival awards worldwide and after receiving the latest award in USA a scientist researching Yopo, Bufo and 5-MeO-DMT – Joseph Peter Barsuglia – has written: „It’s a new paradigm when documentaries about Schedule 1 psychedelic drugs receive film awards for being “The Best Religious / Spiritual Feature.“

Přečíst článek

Český rozhlas – Psychonauti, meditace, drogy i rituály – dokuseriál Na cestě o patrání po vlastním Já

V roce 2018 přišel jeden důležitý impulz. Dokumentární film Bufo Alvarius – The Underground Secret od Filipa Záruby. Film, který zachycuje zkušenosti s nejsilnějším přírodním psychedelikem, tryptaminem 5-MeO-DMT a se žábou Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Měl jsem nějaké psychedelické zkušenosti z rituálních šamanských obřadů a začal jsem tento fenomén zkoumat. U České psychedelické společnosti, religionistů, zkoumat fenomén meditace u předních lékařů, kteří se zabývají biochemií a patofyziologií mozku na Karlově Univerzitě. Komplexně.

Přečíst článek

Filmový přehled

Neméně důležité jsou osobní příběhy předních českých odborníků na halucinogeny (Stanislav Grof, Michael Vančura, Pavel Bém), kteří všeobecné nadšení vyvažují pokornější rétorikou, zmiňují úctu k „zázračné látce“ ale i možná rizika a kontraindikace. Vlastní zážitky však i oni staví na vrchol svých rozsáhlých zkušeností a do interoborového výzkumu vlivu 5-MeO-DMT na lidské vědomí vkládají velké naděje

Přečíst článek