Filip Záruba

režie, kamera, scénář, 3D animace, střih, hudba a produkce

Filip Záruba je jedním z průkopníků 3D animace v Čechách. Experimentovat s ní začal už v roce 1993, v pouhých 18 letech vytvořil své první 3D televizní znělky a reklamy pro Českou televizi. Po studiu na Filmové škole ve Zlíně se rozhodnul věnovat svému oboru skutečně profesionálně – jako kameraman, střihač, animátor a tvůrce speciálních filmových efektů spolupracoval na celé řadě reklam, filmů i videoklipů. 3D grafiku a animaci také vyučoval na katedře multimédií ve Zlíně spadající pod Vysoké učení technické Brno. Když se setkal s Octavio Rettigem a s medicínou Bufo Alvarius, rozhodnul se zúročit všechny své dosavadní zkušenosti a o této jedinečné metodě natočit autorský film. S partou dobrovolníků proto vyrazil do Kolumbie na cestu, která mnohým, i jemu samotnému, změnila život. Dokument BUFO ALVARIUS – THE UNDERGORUND SECRET je jeden z projektů spolku Asaya, kterému se Filip Záruba věnuje se svými přáteli a pod jehož jménem probíhají přednášky a workshopy zaměřené na transpersonální psychologii, šamanismus, jógu a mystiku. Další Filipovou velkou láskou je hudba – jako Sub.d.visionz stál v čele legendární ostravské crew Dvoika.troika a vyprodukoval celou řadu elektronických tracků. Část hudby složil také ke svému režijnímu debutu BUFO ALVARIUS – THE UNDERGROUND SECRET, vůbec prvnímu celovečernímu filmu o halucinogenní žábě na světě. Jeho kompletní multimediální portfolio najdete zde: www.filipzaruba.com

Petr Zajac

kamera a hudba

Film, hudba, mystika, asi tak by se dala charakterizovat má životní pouť. Nekonvenční autor filmové a esoterické hudby, filmař, dobrodruh a psychonaut. Odmalička mne fascinují záhady, tajemství a otázky kolem světa, vesmíru a samotného vědomí. Tajemství a touha po poznání je hnací motor mého života. Víc než 30 let své pocity a zkušenosti vyjadřuji hudbou a v posledních letech i filmem a slovem.

Václav Dejčmar

produkce a dramaturgie

Václav Dejčmar je ekonom, investor a filantrop. Je také spolumajitelem neziskového centra současného umění DOX Prague, které se řadí mezi přední soukromé galerie ve střední Evropě. Rád se zabývá investicemi do disruptivních projektů a myšlenek. V roce 2011 režíroval film I am fishead („Ryba smrdí od hlavy“) o roli psychopatů v byznysu a politice, který provokativním způsobem komentuje svět kolem nás. Bufo Alvarius – The Underground Secret je jeho druhý producentský počin.

Lumír Kraina

produkce

Ostravský podnikatel a zakladatel spolku Asaya, kterému se věnuje se svými přáteli a pod jehož jménem probíhají přednášky a workshopy zaměřené na transpersonální psychologii, šamanismus, jógu a mystiku. Zakladatel projektu Krajina zdraví, který pod sebou sdružuje facilitátory holotropního dýchání, kouče, terapeuty z celého světa.

Ondřej Bahník

organizátor výpravy a odborný poradce

Ondřej Bahník nastoupil na spirituální cestu už ve svých dvanácti letech. Jeho učení začalo bioenergetickými technikami a tradičním bylinářstvím, nejvíc jej však ovlivnilo pozdější setkání se šamanismem. Vzdělával se v několika tradičních léčivých technikách u šamanů ze Sibiře, Kolumbie, Peru a Mexika. Absolvoval také Grof Transpersonal Training a jako certifikovaný facilitátor dnes využívá svých zkušeností ve skupinové praxi i v individuálních terapiích. Těžiště jeho práce spočívá v pomoci s integrací rozšířených stavů vědomí a v pomoci v psychospirituální krizi. Je členem projektu Asociace Spojených Národů Venezuela (ANUV), které sdílí vědomosti tradičních autorit a léčitelů z Amazonie a Střední Ameriky s národy celého světa.

Maok

hudba

Maok je hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, ale hlavně člověk, jehož životní součástí a nejvýraznější složkou sebevyjádření je hudba. Jeho jedinečný styl je ve snivých až mysticky laděných skladbách lehce rozpoznatelný i bez toho, že byste znali konkrétní skladbu. Je vyhledávaným a pravidelným hostem na meditačních akcích pořádaných známými českými či slovenskými duchovními. Sám o své hudbě říká: „Hudba je pro mne vyjádřením svobody a lásky. Vyjádřením úžasu z tvořivého okamžiku, kdy vzniká krása, která nás může uchvátit a zavést nás do barevného a neustále měnícího se světa naší Duše, anebo v nás může zastavit jakýkoliv pohyb a my se můžeme rozpustit v jediném bodě, v plnosti prázdna, které je zároveň zornicí našeho oka. Může nás zavést do pulzující extáze planoucího Srdce, nebo provést cestou tance a pohybu, kde splyneme se svým tělem v našich vnitřních rytmech. Anebo si jen tak příjemně pospíme.“

Jose Antonio Jansasoy

hudba

Šaman z kmene Inga a Kamentsá  z údolí Sibundoy v Kolumbii, který je známý svými individuálními očistami a především jeho dovedností napomáhat léčení rodinných, partnerských a jiných vztahů skrze posvátné ceremonie s Yahé neboli ayahuaskou. Zabývá se také výrobou přírodních léků jako je například Rapé.

Stanislav Grof

Prof. MUDr. Stanislav Grof PhD. je psychiatr s více než padesátiletou zkušeností ve výzkumu léčebného, transformačního a heuristického potenciálu neobvyklých stavů vědomí. Je jedním ze zakladatelů a hlavních teoretiků transpersonální psychologie. MUDr. Grof stojí také za vznikem Mezinárodní transpersonální asociace (ITA), v níž po mnoho let působil jako její prezident. S manželkou Christinou vyvinul vysoce účinnou psychoterapeutickou a sebepoznávací metodu holotropního dýchání a zorganizoval velké mezinárodní konference transpersonální psychologie po celém světě (v roce 1992 i v Praze). Stále přednáší a vyučuje odborné výcvikové programy holotropního dýchání a transpersonální psychologie a je profesorem psychologie na Kalifornském institutu integrálních studií (CIIS) v San Francisku na katedře filosofie, kosmologie a vědomí.

Doktor Stanislav Grof napsal více než 160 článků pro odborné časopisy a celou řadu knih, které byly přeloženy do mnoha světových jazyků. V češtině vyšly Dobrodružství sebeobjevování (Perla, 2000), Za hranice mozku (Perla, 1999), Kosmická hra (Perla, 1998), Holotropní vědomí (Perla, 1999), Psychologie budoucnosti (Perla, 2004), Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii (Moraviapress, 2007), Když se nemožné stane (Práh, 2012), Lidské vědomí a tajemství smrti (Argo, 2009), Krize duchovního vývoje (Holos, 2016), Nesnadné hledání vlastního Já (Chvojka, 1999), Holotropní dýchání (Holos, 2011). Poslední tři napsal s Christinou Grofovou. Pod záštitou Stanislava Grofa probíhá pravidelně v různých zemích světa Mezinárodní transpersonální konference, která se za účasti mnoha vědeckých kapacit naposledy konala v roce 2017 v Praze.

Octavio Rettig Hinojosa

Doktor Rettig získal lékařský titul na University of Guadalajara v Mexiku. Poté, co objevil účinky přírodní psychedelické sloučeniny 5-MeO-DMT – sekretu z Bufo Alvarius, znovu představil tento silný léčebný nástroj kmenu Seri v Sonorské poušti, kde ropucha coloradská žije. Během let vyvinul unikátní neošamanskou metodu, jak s touto substancí co nejúčinněji a nejbezpečněji pracovat, za což si vysloužil i podporu původních obyvatel sonorské pouště a venezuelského domorodého kmene Piaora. Octavio Rettig je členem United Nations of Venezuela Association, které jeho práci poskytuje oficiální mezinárodní ochranu (Deklarace OSN o právech původních obyvatel). Dr. Rettig zkoumá odvěké užívání a terapeutický potenciál přírodních medicín a zároveň propaguje jejich zodpovědné užívání. Je autorem knihy The Toad of Dawn, 5-MeO-DMT and the Rise of Cosmic Consciousness. Během více než 7000 ceremonií s žabím sekretem pomohl k uzdravení z duševních a nejrůznějších zdravotních problémů mnoha lidem po celém světě. Jeho profesním cílem je usnadnit obecné pochopení léčebného potenciálu přírodních látek.

Mgr. Michael Vančura

Český klinický psycholog, psychoterapeut, facilitátor holotropního dýchání a zakladatel centra Diabasis pro pomoc lidem v psychospirituální krizi. Odborné vzdělání: Filozofická fakulta University Karlovy, obor klinická psychologie, mezinárodní psychoterapeutický výcvik v Ericksonovské hypnóze a psychoterapii, psychoterapeutický výcvik v rodinné terapii, výcvik v práci s tělem podle dr. Schmidta, výcvik v hypnóze, výcvik v holotropním dýchání, výcvik práce se změněnými stavy vědomí, psychoterapeutický výcvik Pesso Boyden, Psychomotorická Psychoterapie (PBSP), sebezkušenostní programy zahrnující práci se změněnými stavy vědomí, krátkodobé výcviky, kurzy a semináře /systemická rodinná terapie, krizová intervence, práce s traumatem,psychospirituální krize a další/

MUDr. Pavel Bém

Český politik, lékař, psychiatr a světový expert na drogovou problematiku. Komisař The Global Commission on Drug Policy – Geneva, Switzerland – kde pomáhá formovat nový globální přístup k drogám spolu s dalšími osobnostmi jako Richard Branson, Kofi Annan nebo nositelem Nobelovy ceny Mariem Vargas Llosa. Odborné vzdělání: Fakulta všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze, Florida State University, School of Criminology and Criminal Justice a Mediterranean Institute for Research and Training in Physiotherapy and Psychiatry
University of California

psychonauti

Odvážní dobrovolníci, se kterými se v Kolumbii náš film natáčel. Děkujeme!