Bio-Oko – Další projekce, kterou byste si neměli nechat ujít

Asaya, Festival Spectaculare a Bio I Oko uvádí:

Autorskou projekci dokumentárního zážitkového filmu „Bufo Alvarius – The Underground Secret“ režiséra Filipa Záruby. Po projekci bude následovat diskuze s tvůrci a odborníky nejen o bezpečném setu a settingu.

O filmu: Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Film je koncipován jako strhující audio-vizuální dobrodružství, které umocňují originální zážitkové animace inspirované touto mimořádnou látkou. Fascinující výpovědi skupiny psychonautů, kteří se za zkušeností s Bufo Alvarius vydali na cestu do Jižní Ameriky, dokreslují osobní příběhy nestora transpersonální psychologie Stanislava Grofa a novodobého šamana Octavio Rettiga, který ceremoniální kontakt s uvedenou substancí zprostředkoval tisícům dobrovolníků z celého světa. Mnohým změnila život. Původní záměr tvůrců natočit dokumentární reportáž vygradoval do intenzivní filmové meditace o povaze vědomí a bytí.

Diskuze o Bufo Alvarius – The Underground Secret, která bude následovat po filmu, se zúčastní neošaman Dr. Octavio Rettig, režisér filmu Filip Záruba, klinický psycholog, expert na změněné stavy vědomí a psychoterapeut Mgr. Michael Vančura, producent a dramaturg filmu Václav Dejčmar, šaman a odborný poradce filmu Ondřej Bahník a expertka na psychedelika, členka České psychedelické společnosti Mgr. Rita Kočárová.

BIO | OKO

Františka Křížka 15, 170 00 Praha

Vstup od 18 let!

Více informací zde: https://www.facebook.com/events/466289253773569/